Nicholas Sparks

Nicholas Sparks

Uwielbiany przez miliony czytelniczek. Jego książki są fenomenem wśród romansów, a bestsellerowych publikacji nie sposób zliczyć. To właśnie historie opowiedziane w powieściach tego autora trafiają na wielkie ekrany. Nicholas Sparks (https://www.taniaksiazka.pl/autor/nicholas-sparks) od lat jest jednym z najbardziej poczytnych pisarzy we współczesnej literaturze.

Pierwsze kroki w literaturze

Nicholas Sparks jest doskonale znany w środowisku literackim nie tylko w swojej rodzimej Ameryce, ale i na całym świecie. Jego kariera nie była jednak tak kolorowa od samego początku – Sparks zaczął odnosić sukcesy dopiero w wieku prawie trzydziestu lat, a wszystkie jego wcześniejsze próby kończyły się niepowodzeniem. Przez wiele lat żadne wydawnictwo nie było zainteresowane jego twórczością, a sam aktor pracował dorywczo w wielu miejscach. Przełomem w jego karierze okazał się “Pamiętnik”, który swoją premierę miał w 1996 roku. Jak się później okazało, czytelnicy pokochali romantyczną fabułę powieści, a Sparks otrzymał ogromną szansę, którą niewątpliwie wykorzystał. Dziś jego książki sprzedają się w milionowych nakładach, a powieści przetłumaczono na aż 33 języki.

Romantyczny Król – największe bestsellery Sparksa

Amerykański twórca jest znany głównie z powieści romantycznych i to właśnie one dały mu ogromną popularność. Nie sposób zliczyć wszystkie bestsellerowe publikacje, które zaskarbiły sobie serca czytelników. Wśród najpopularniejszych i uznawanych za najlepsze książki w twórczości Sparksa są:

  • “Dla Ciebie wszystko”,
  • “Ostatnia piosenka”,
  • “Jesienna Miłość”,
  • “List w butelce”,
  • “I wciąż ją kocham”,
  • “Z każdym oddechem”.

Mimo upływu lat, Sparks wciąż nie zwalnia tempa i tworzy kolejne świetne książki. Ostatnia jego publikacja – “Powrót” – ukazała się w 2020 roku.

Mistrz adaptacji filmowych – książki Sparksa na wielkim ekranie


Fakt, że Nicholas Sparks osiągnął niebywały sukces dzięki romantycznym powieściom jest niepodważalny, a idealnym na to dowodem jest ilość produkcji filmowych, jakie powstały na podstawie jego książek. Słynne wyciskacze łez, które uwielbiają nie tylko kobiety zostały stworzone dzięki fabule powieści amerykańskiego pisarza. I choć niektóre z nich różnią się tytułem od swoich pierwowzorów, to wciąż nie podlega dyskusji, że gdyby nie wyobraźnia i świetne pióro Sparksa, nie powstałyby tak dobre filmowe produkcje. Lista filmów powstałych w oparciu o książki Sparksa jest bardzo długa, ale wśród tych najpopularniejszych warto wyróżnić “Szkołę Uczuć”, “Najdłuższą podróż”, “Szczęściarza”,  “Ostatnią piosenkę” czy “Dla Ciebie wszystko”.

 

Share